Przygotowanie do fotodepilacji

Fotodepilacja jest zabiegiem pozwalającym na usunięcie owłosienia z wybranych części naszego ciała, przy wykorzystaniu właściwych promieni światła i zgromadzonej w nich energii. Technika ta przynosi naprawdę zadowalające efekty i jest niepospolicie skuteczna, nieodzowne będzie jednakże odpowiednie przygotowanie przed jej wykorzystanie.

Po pierwsze, jeśli decydujemy się na zabieg którym jest fotodepilacja, na miesiąc przed nim powinniśmy zrezygnować z jakichkolwiek form depilacji obszarów, na które działać mają właściwie dobrane wiązki światła. Warto także unikać przesadnego opalania się i wizyt na solarium. Potrzebne będzie także zrezygnowanie z wszelkich tych specyfików pielęgnacyjnych do cery, które posiadają rozległe dawki witaminy C i kwasów pochodzących z cytrusów.

W czasie samego zabiegu, cera powinna być sucha, odpowiednio umyta i pozbawiona jakichkolwiek oznak makijażu. Warto także na niespełna tydzień przed zabiegiem obciąć włoski, tak aby miały maksymalnie 3mm – na pewno w dużym stopniu zwiększy to skuteczność zabiegu.